Şikayet.com

EĞİTİM ŞİKAYETİM VAR EĞİTİM ŞİKAYET, EĞİTİM ŞİKAYETLERİ

Milli Eğitim Şikayet Hattı, Alo 147

Milli Eğitim Şikayet Hattı, Alo 147

Milli Eğitimle alakalı her türlü şikayetlerinizde meb şikayet alo147 ihbar hattını arayabilirsiniz. Bu ihbar hattı şikayetlerin yanında eğitimle ilgili herhangi bir konuda bilgi almak görüş ve öneri bildirmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Örneğin;  MEB okulları tarafından öğrenci kayıt paraları ve bağışlar, temizlik paraları, spor paraları adı altında toplanan paralardan sizde şikayetçiyseniz Milli Eğitim Bakanlığı alo 147 ihbar ve şikayet hattını arayabilirsiniz. Günümüzde milyonlarca öğrenci sadece okullarda öğrenim görmektedir. Tabi dershaneler ve diğer eğitim kurumlarını da katarsak hemen hemen her aileden 1 veya 2 kişi eğitimle alakalı bir kurumla ilişki içerisindedir. Bu kadar geniş kitleye hitap eden bir kurumda herhangi bir memnuniyetsizlik veya şikayetin olmaması mümkün değildir.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu kurumla alakalı her gün binlerce şikayetçi MEB’in kurduğu alo 147 şikayet ve ihbar hattının yanı sıra internet ağı üzerinden hizmet veren Sikayet.com,  MebSikayet.com EgitimSikayetleri.com gibi şikayet sitelerine müracaat etmektedir. Vatandaşlar, veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul çalışanları bu şikayet hatlarını arayarak problemlerine çözüm beklemektedir. Okula gönderilmeyen öğrencilerden tutun da herhangi bir öğretmen evinin personelinin ilgisizliğine kadar türlü türlü şikayetleri bu hatlar sayesinde bildirmek mümkündür.

İnternet ağı üzerinden 7/24 ücretsiz olarak online hizmet veren bu şikayet çözüm sitelerine eğitimle ilgili her türlü şikayetinizi kolay, hızlı bir şekilde bildirebilir kısa zamanda çözüm alabilirsiniz. Eğitimin kalitesi bir ülkenin ilerleyip kalkınabilmesi için en önemli etkendir. Şunu unutmamalıyız ki eğitimsizlik cehaleti de beraberinde getirir. Eğitimle ilgili bir şikayetiniz mi var meb şikayet hatları sizin başvurunuzu bekliyor.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (20)
B. T.

Konu: LYS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN DEVAMSIZLIK DİLEKÇESİ

Ben bir veli olarak lys sınavına girecek olan oğlum için okulu Gazi Çiftliği Lisesine 20.05.2013 tarihinde okula dilekçe için gittim ve Müdür Yardımcısı beyefendi bana her hafta bu işlemi okul kapanana kadar aynı şekilde okula gelerek dilekçe yenilemem gerektiğini söyledi gerekçe olarakta Müdür beyin böyle yapılmasını istediğini söyledi diğer okullar ise bir defaya mahsus bu işlemi yaptırdılar burada bir yanlış anlamamı yoksa eksik bilgilendirilmemi var bu konuda aydınlatılmak istiyorum bir an evvel yardımcı olursanız sevinirim.

:. Mehmet.b.

sayın çok değerli bakanım, ben artvin borçka milli eğitimde okul taşımacılığı yapmaktayım. 4.ay oluyor taşıma bedellerini alamıyoruz. artık cepte avuçta kalmadı, mazot veresiye almaktan bezdik. sigortalar bitti, bizler çıkmaza girdik. bu ödemelerden haberiniz var mı? yoksa ilgilenmenizi rica ederim. saygılarımla.

.. Nergiz.t.

hayırlı akşamlar, ben hatay antakya’da ikamet ediyorum. mahallemize yeni biri taşındı alt katımda oturuyor, suriye’den zulümden kaçıp gelen, 3 senedir babalarından bir haber alamayan komşum çok büyük korkular içinde çocuklarını okula göndermeye çalışıyor. lafın özü daha 12 yaşında olan yeğenine sadece sınıfın içinde bağırıyor diye ucu çivili sopa ile eline vurup elini yaralayan merhametten yoksun, acımasız, gücü ancak çocuklara yeten, zalim bir ögretmen var. zaten bu insanlar zulümden kaçmış, bi rde burada zulüm görmeleri hak mıdır? komşum 2 günden beri korkusundan çocuklarını okula gönderemiyor. okulun adı fatmatul zehra. Allah rızası için ilgilenmenizi istiyorum.

.. Ramazan.d.

ben yamanevler ilköğretim okulu ümraniye’den son derece şikayetçiyim. devamlı okul aile birliğinden mesaj geliyor, yok hizmetli parası, sigortası, ihtiyaçlar vs para istiyorlar. bu nedir hani okula para vermeyecektik.

.. Murat.t.

5 gün önce mamak dutluk mahallesinden yeşil bayır mah. 1917 sk. taşındım, adresimi güncelleştirdim ama dutluk fatma tarman ilkokulu’nda 1.sınıfa giden kızımı sistem kusunlar köyündeki kusunlar ilköğretim okuluna yazmış, 2 km olan okulun uzaklığından ziyade yolların tenha olması ve dereler içinden yürüyerek gitmek eşim için imkansız oldu, ben bu yoldan korktum bir daha gitmem dedi. Servise vermeyi düşünemiyorum ne ssk var ne işim var, 3 kız çocuğumu yardımlarla okutuyorum. Mamak ilçe milli eğitime dilekçe yazdım ilgilenmediler, Mehmet yetkin okuluna başvurdum müdür bey bir şey yapamayız dedi. Mehmet yetkin okulu için yardıncı olabilir misiniz yoksa ben gerçekten çocuğumu okula göndermeyeceğim. Zaten 5 gümdür gitmiyor ve benim mahallemden Mehmet yetkin ilkokuluna bir sürü öğrenci gitmekte ama benim yavrumu almıyorlar, ne yapmam gerekiyor.

.. Aygül.k.

Alanya Avsallarda oturuyorum, oğlum Alaaddin Keykubat ilköğretim okulunda 2. sınıf öğrencisi ve öğretmeni A.Uslu. Bugün ögretmenimizin doğu görevi için bu okuldan gideceğini öğrendim çok üzüldüm, tabi diğer velilerimiz de. Oğlum birinci sınıfta cok sıkıntı çekti, okul fobisi olduğundan dolayı psikologlara götürdük korkuları azalmadı. Alev hoca sabırla, şefkatle yaklaştı ve oğlum okulu sevdi. Sağlıklı, derslerinde başarılı bir öğrenci oldu. Bunu Alev hocama borçluyum. Öğretmenini çok seviyor ve ilk dört yıl biz öğretmenimizi kaybetmek istemiyoruz. Sayın bakanım lütfen ögretmenimizi göndermeyin, oğlumun psikolojisinin bozulmasını istemiyorum. Bir anne yalvarışıdır oğlumu bana ve topluma kazandıran A. Uslu hocam bizimle ikı yıl daha kalsın. Bu konuyla ilgileneceğinizi ve bizi sevindireceğinizi umut ediyoruz.

B.

Selam, eşim de mail atmıştı sizlere, ben de atma ihtiyacı hissettim. Hani meb’te sistem nasıl bilmem ama şunu belirtmek istiyorum yeni sistemde 4+4+4 öğretmenlerın 4.sınıfa kadar çocukları okutması, ardından gitemesi gerektigine inancım daha fazla, ben doğuda okul okudum. Dönem içinde birkaç kez öğretmenın değiştiğini, onun bendeki tahribati yaşayan olarak çok iyi bilrim. Sizden ricam en azında öğretmenlerin ilkokul için 4.sınıfı bitirip de başka yerlere tayin olayı çok iyi olur diye düşünüyorum, tabi ki son söz yine yetkili kurumun. Bu sözleri avsallar aleaddin keykubat ilköğretim okulu alanya Antalya’da görev yapan Alev U. için sarfettim, benim çocuğum burada okuyor. hani şöyle derler, bir olayın ucu bize dokunmayana kadar sessiz kalırız ya, şimdi bu olayın ucu benim çocuğuma dokunuyor, saygılarımla.

S. İ

Alaaddin Keykubat okuluna giden bir çocuğun velısıyım ve ögretmenimız A.U. Öğretmenimizi cok sevıyoruz, çok iyi bir eğitmen doğu görevi için göndermeyin. Sayın bakanım, benım ve diğer çocuklarda derin üzüntüler bırakacaktır. bu yüzden enazında ıkı yıl daha bizimle olmasını istiyoruz. bu konuyla ilgileneceğinizi umut ediyor saygılarımı sunuyorum.

Y. Kurtkaya

Manisa akhisar mehmet keskinoğlu ortaokulu 05.06.2014 günü ingilizce öğretmeni Ö.Ç. 3. kattaki sınıfta çocuklara camları sildirip yerleri paspas yaptırıp, 11 yaşındaki çocuklar o camları silerken düşseler bunun hesabını kim verecek, çocuklarımız okula temizlik yapmaya mı gidiyorlar, öğretmen hakkında gerekenin yapılmasını rica ediyorum, bilgilerinize arz ederim.

E. G

Sayın bakanım, benim oğlum 9. sınıfta okuyordu, 4. sınıftan beri hep teşekkür taktir getiriyordu 8. sınıfa kadar oğlum, 2 senedir Türkiye ligi çim hokey takımında oynuyor lisanslı sporcu, 9. sınıfta hem okul maçları hem takımının maçlarından dolayı derslerde biraz geri kaldılar, okul yönetimi bu çocuklara okul maçlarını kazanırsanız size yardımcı olacağız derslerde diye söz vermişler, maçları kazandılar türkiye 4. il 2. oldular ama benim oğlumu sınıfta bıraktılar.

D.

Bu ülkenin bir genci olarak şunu belirtmeliyim ki yaptığınız şey çok yanlış. İnsanların hayatı ile oynamaya hakkınız yok. İnsanlar ve sınava giren bu çocuklar ne hallerde bu okulları kazanıyor ama sizin yaptığınız hata yüzünden yeni nesil gençlerin hayatı bitiyor. Aileler bu çocuklar tek bir okula girsin diye neler yapmıyor. İlk olarak komple eğitim sistemini değiştirin yoksa bu ülke gelişmez beklemeyin çünkü hakkı olan hakkını alamıyor ve siz eğitimli genç bireyler istiyorsunuz. Bu sistem böyle olduktan sonra bırakın okumayı insanlar yakında çocuklarını okula vermez. Eğitimden anlayan biri gelsin ve düzgün bir eğitim sistemi getirsin. Eğitimden anlamayan birinin zaten eğitimle ilgili bir şeyler yapması yeterince saçma.

M. Doğan

Çekmeköy çamlık ilkögretim okulu ortaokul oldu, hayır sever nezahat kuru kahveci hanımefendi ilkögretim okulumuzu yaptırdı. Yaklaşık bir yıldır müdür atanmadıgı için anaokuluna çocuklarımızı kayıt ettiremiyoruz, bu okula müdür atanmasını arz ediyoruz.

İ. Arslan

Ben bir baba olarak kızımı okutmak istiyorum, kızımı sultanbeyli kız imam hatip lisesine yazdırdım, bazı nedenlerden dolayı iki yıl üst üstte okula gönderemedim, direkmen kızımın kayıdı silindi. Kızımı okutmak istiyorum, lütfen bana yardım edin, hadi kızlar okula kanpanyanızı hatırlayın.

İ. Kunduz

Sayın bakanım, 2 ay önce eksdershane.com diye bir siteye kayıt oldum eve geldiler ve kayıt yaptılar. Şimdi ben dershaneye gitmek istediğimi söyleyip üyeliğimi iptal ettirmek istiyorum dedim fakat bize verdikleri cevap ise bu parayı ödemek zorundasınız. Kaç kere aradık her seferinde aynı şeyleri diyorlar, siteye bir sürü şikayet var onları gördüm. Lütfen bana yardımcı olun, bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor.

O.

Sayın bakanım, kahramanmaraş elbistan toki konutları şehit teğmen okulunda görev yapan Ş.D. aynı zamanda toki başkanlığına seçilmiş, bu öğretmenimiz tokinin işleriyle mi uğraşacak bizim çocuklarımızla mı? Onun için biz veliler olarak rahatsızlık duymaktayız, orada üç kuruş para alarak çocuklarımıza birşey vermeyeceğini biz veliler olarak biliyoruz, gereğini yapmanızı diliyoruz, saygılarımızla.

A. Kabadayı

Merhabalar, benim kızım bu yıl ilkokula başladı, yenikent ilksan toki ilköğretim okuluna gidiyor. İlkokul 1.sınıfların hepsi öğlenci ve 1 tanesi sabahçı olsun diye müdürle konuştum mümkün değil diyor. 400 tane 1.sınıf var, sınıf mevcudu 47 verim zaten alınamayacak, ben sizden 1 şubesinin sabahçı olması için okul müdürüyle iletişime geçilmesini istiyorum. Lütfen ilgilenininiz sayın yetkililer. Teşekkürler

D. Değirmenci

Adım Deniz D. Diyarbakır ofis semtinde kırtasiyecilik yapmaktayım, sayın milli eğitim bakanlığından şöyle bir ricam var, kırtasiyecilerin hali içler acısı bir durum, kiralarımızı ödeyemeyecek bir duruma gelmişiz çünkü okulun açılma sezonunda bim, a101, migros, kiler market gibi marketlerin kırtasiye malzemelerini satarak kırtasiyecilerin ekmeğiyle oynuyorlar, bir de okullarda bazı öğretmenler vellilerden fotokopi makinesi alacağız diye 200-300 arası para topluyorlar, ortada makine yok yada okulara dadanan kitapçılarla anlaşıp ögrencilere kaynak kitap alacağız diye yüksek miktarda kaynak kitap parası topuyorlar. Tabi bunu bazı ögretmenler yapıyor, diğer hocalarımızı tenzih ediyorum, bakkalarda bile kırtasiye malzemesi satılıyor, kırtasiyecilerin hali bu yıl içler acısı, dükkanlarımızı kapatacak duruma gelmişiz, sektörde büyük bir kriz var, milli egitim bakanlığımızın bu konuda ivedi birşekilde buna bir el atması veya bir yasa çıkarılması gerekmektedir. Ben de dahil biçok kırtasiyeci arkadaşımız kepenglerini kapatacaklar, okullardaki denetimlerin artırılmasını istiyoruz, saygılarımla.

M. Bağlan

Bir kız öğrenci velisi olarak okul nakillerinde çok büyük sıkıntı çekmekteyim. Nakil istediğim okulara gittiğimde biz velilere okul müdürleri ve müdür yardımcıları hiç bir şekilde yardımcı olmuyorlar, bulundukları makamı biz velilere karşı bir nevi tehtid mekanizması olarak kullanıyorlar. Sistemdeki değişiklikleri hiçbir şekilde biz velilere anlatmıyorlar ve yardımcı olmuyorlar, al çocuğunu nerede istiyorsan okut diyerek makamdan kovuyorlar, bu okular eğitim yuvası mı yoksa yobaz yönetici yuvası mı çok merak ediyorum. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız kız çocuklarının eğitim almasını, okumasını istiyor ama okul müdürlerimiz ve müdür yardımcılarımız nakil istediğimiz halde kızlarımızı okula almamakta ısrara ediyorlar, bize en zor yolu gösteriyorlar, biz veliler olarak çok mağdur durumdayız. Sonuçta cezası da olsa çocuğumu okutmamayı düşünüyorum, zaten bu eğitim şartları altında çok zor okur, bizi mağdur ediyorsunuz bu duruma en kısa sürede el atılmasını talep ediyoruz, hiç bir şekilde yardımcı olmuyorsunuz, velileri oyalayıp mağdur ediyosunuz, eğer çözüm üretmeyecekseniz bu şikayet hattına ve okul müdürlerine ne gerek var? Biz çocuklarımızı okutmayalım mı, bunu mu istiyorsunuz çok merak ediyorum. 2023 Türkiye’sini nasıl hayal ediyorsunuz, bu kafa yapısıyla, bu zihniyetteki müdürlerle.

A.

iyi çalışmalar, umarım bu yazdıklarım okunur, cevap verilir. Benim oğlum okula gidiyor, siz meb olarak kitap veriyorsunuz, bu yetmiyor okulda bizden ekstra kitap, fotokopi, temizlik parası istiyorlar. Madem siz kitap veriyorsunuz bu öğretmenler niye başka kitap almak zorunda bırakıyorlar bizi. Bizler zengin aile olsaydık devlet okuluna göndermezdik. O zaman siz kitap falan dağıtmayın biz de bilelim ki kitaba para verilecek. Sizin bunlardan hiç haberiniz olmuyor mu, yoksa bu okul görevlileri ekstra nemalanıyorlar mı.

C. Kandil

Ben Kayseri Hasan Polatkan Ortaokulu 8. sınıfta öğrencisi olan bir veliyim. Geçen dönem Mayıs ayında 2015-2016 yılının seçmeli derslerinin belirlenmesi için çocuğuma verilen bir form ile seçmeli derslerini seçmesi istenmiş. Çocuğum formu annesine imzalatarak (Beden eğitimi, Kuran-ı Kerim ve Bilişim) derslerini seçmiş ve okula vermiş. 2015-2016 dönemi ders programının belirlenmesi ile haberdar oldum. Bu sene 8. Sınıfta okuması ve geleceğini belirleyecek TEOG sınavına girecek bir öğrencinin temel dersler yerine bu derslerin seçmesi ve bunu biz size imzalattık bahanesine sığınarak sorumluluktan kaçan öğretmenlerden şikayetçiyim. Bu şekilde öğrencilerin geleceğini düşünmek yerine kendilerini düşünen idarecilerin geleceğimize hiç bir katkı sağlayamayacağına inanıyorum. Gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılmasını ve çocukların okuldaki eğilimlerinin eğitimciler tarafından özenle takip edilmesini ve profesyonelce geleceğimizi hazırlamakta gayret göstermelerini ve bunun da yetkiler tarafından sıklıkla denetlenmesini istiyorum.

Mayıs 21, 2013
Kategori : MEB Şikayet
Yorum : 20
Okunma : 4.387
222